budownictwo modułowe

Domki z serii flexbox są alternatywą dla ludzi niecierpliwych, nielubiących żmudnego procesu budowy domu. Ceniących szybkie działanie z zachowaniem najwyższej jakości produktu.

Moduły Flexbox charakteryzują się nowoczesnym w oraz kompleksowym wykończeniem. Od początku działalności staramy się dostarczać solidny produkt i tworzyć rozpoznawalną markę na rynku modułowej architektury.

Część z oferowanych przez nas budynków dostosowaliśmy tak, aby można je było postawić na działce bez konieczności wystąpienia o pozwolenie na budowę – wystarczy zgłoszenie do postawienia domu o powierzchni nieprzekraczającej 35m2.

Co wyróżnia budynki mieszkalne z serii Flexbox

 • kompleksowe wykonanie projektu

 • szybki czas realizacji

 • najnowsza technologia umożliwiająca budowę różnych budowli używając tylko jednego typu modułu

 • mozliwość realizacji inwestycji przez cały rok

 • brak drogich fundamentów

 • elastyczność w doborze materiałów na wykończenie elewacji jak i ścian wewnętrznych

 • dowolny układ modułów względem siebie

 • możliwość wykonania open space z kilku/kilkunastu modułów

 • możliwość wstawienia dużych przeszkleń

 • wysoka jakość użytych materiałów

Budownictwo modułowe to nowoczesna technologia zarówno w wersji letniskowej jak i całorocznej, na którą coraz częściej decydują się zarówno klienci indywidualni jak i przedstawiciele sektora biznesowego.

Do ich budowy wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości drewno konstrukcyjne oraz certyfikowane materiały izolacyjne pozwalające uzyskać wysokie parametry cieplne, co w znacznym stopniu wpływa energooszczędność a tym samym sprawia, że dom staje się bardziej ekologiczny i przyjazny środowisku.

W przypadku wyboru technologii modułowej kluczowy jest czas budowy który w znaczny sposób skraca okres realizacji inwestycji  względem innych technologii poprzez możliwość równoległego prowadzenia prac związanych z produkcją modułów oraz przygotowaniem miejsca inwestycji.

Metoda „szybkiego budowania” polega na przygotowaniu gotowych sekcji budynku w fabryce a następnie łączenia ich na placu budowy co w znacznym stopniu minimalizuje wystąpienie opóźnień spowodowanych niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki zastosowaniu tej technologii  90% prac odbywa się w fabryce, z dala od placu budowy.

W efekcie kompletny dom, wyprodukowany w warunkach zamkniętych przewożony jest na plac budowy po zakończeniu etapu prac ziemnych. Czas montażu podstawowego modelu składającego się z dwóch modułów zajmuje max 3 dni a jego dodatkowym atutem jest czysty oraz mało uciążliwy proces „budowy”.

Prace nad autorska technologia FLEXBOX dały możliwość zaproponowania Klientowi całego spektrum możliwości łączenia modułów w różne konfiguracje, ich rozbudowy oraz dużej mobilności w każdym aspekcie możliwości finansowych.

przykładowe konfiguracje modułów Flexbox

moduły podstawowe

moduł parter

moduł środkowy

moduł z attyką

Poprzez nieograniczone możliwości łączenia modułów jakie daje technologia FLEXBOX obszar naszej działalności obejmuje produkcję systemów modułowych skierowaną zarówno do klientów indywidualnych jak
i biznesowych.

Trwałość realizacji, funkcjonalność, elastyczność w projektowaniu, tempo budowy, oszczędność na etapie budowy jak i użytkowania oraz zachowanie wszelkich norm (łącznie z wymaganiami przeciwpożarowymi) sprawiają, iż ostatnie lata zaowocowały wyraźną popularyzacją technologii modułowej w naszym kraju, niemal w każdym sektorze budownictwa.

Stojące za nami wieloletnie doświadczenie w sektorze budownictwa wielkogabarytowego sprawia, iż nie boimy się dużych i wymagających inwestycji, dlatego też RASOHOUSE MODULES FACTORY świadczy usługi wykonawcze w zakresie kompleksowej realizacji:

 • budynków mieszkalnych (jedno- i wielorodzinnych)
 • budynków noclegowych (takich jak akademiki, hostele, hotele – we wszystkich standardach)
 • budynków usługowych (biur, urzędów, szpitali, domów spokojnej starości)
 • lokali gastronomicznych (zarówno małej jak i dużej gastronomii)
 • budynków użytku tymczasowego oraz dobudów ostatniego piętra na dachu (dostawki do budynków).

Wybór technologii modułowej stanowi idealne rozwiązanie dla inwestycji realizowanych z nastawieniem na szybki rozwój lub konieczność zwiększenia przestrzeni w planowanej przyszłości. Montaż dodatkowych modułów w dowolnym momencie użytkowania budynku w znacznym stopniu oszczędza czas, ogranicza niedogodności związane z modernizacją lub rozbudową inwestycji oraz minimalizuję wystąpienie ograniczeń w funkcjonowaniu obiektu.

Zapraszamy do kontaktu

Nasz zespół ekspertów z największą  przyjemnością wyjaśni Państwu dlaczego wybór technologii modułowej to wybór metody bezpiecznej, funkcjonalnej, szybkiej w realizacji, energooszczędnej i co niezwykle istotne wysoce ekonomicznej.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Zapraszamy do kontaktu:

info@rasohouse.com
+48 791 498 737

jak to działa?

1

Koncepcja / pomysł

2

Projektowanie

3

Uzyskanie niezbędnych pozwoleń

4

Produkcja modułów Flexbox

5

Transport drogowy / morski

6

Montaż

przykładowe projekty

zobacz dom pokazowy Flexbox