Kala

Elegancja i funkcjonalność zamknięta w minimalistycznej bryle

Projekt KALA to nowoczesny dom parterowy z możliwością zaadaptowania poddasza, przykryty dwuspadowym, symetrycznym dachem o kącie nachylenia 30°.  Dzięki funkcjonalnemu rozłożeniu pomieszczeń prostota rozwiązań w naturalny sposób łączy się z funkcjonalnością i praktycznością zamkniętą na 105 m2 (parter) powierzchni użytkowej.

Duża ilość przeszkleń sprawia, że KALA jest domem pełnym naturalnego światła a zastosowanie okna dostawno-przesuwnego sprawia, iż w ciepłe dni salon w naturalny sposób integruje się z tarasem.

Powierzchnia użytkowa     152.40 m2

Powierzchnia zabudowy (bez zadaszeń tarasów)     135.07 m2

Wysokość do kalenicy (mierzona od poziomu terenu przy głównym wejściu do budynku)     6.75 m

Zastosowanie odpowiedniej izolacji ścian typowej dla technologii szkieletowej oraz rekuperacji, pozwala uzyskać wysokie parametry cieplne co w znacznym stopniu wpływa na jego energooszczędność a tym samym sprawia, że dom staje się bardziej ekologiczny.

Elewacja wykonana z drewna skandynawskiego najwyższej jakości w połączeniu z nowoczesnym systemem wykończeniowym sprawia, iż projekt nabiera indywidualnego charakteru oraz daje poczucie wyboru technologii zgodnej z naturą.

Wariant 1.0 obejmuje przestronny parter z otwartą na taras strefę dzienną łącząca kuchnię z salonem, trzy sypialnie, łazienkę, garderobę, kotłownię i pralnię wraz z zagospodarowanym poddaszem.

W wariancie 2.0 liczba pokoi na parterze zredukowana jest do dwóch na rzecz większej przestrzeni pomieszczeń dziennych.

Wzdłuż elewacji ogrodowej zaprojektowano obszerny taras. Zaaranżowany doskonale sprawdzi się jako letni salon, jadalnia czy miejsce spotkań na świeżym powietrzu.
Na życzenie Klienta elewacyjny panel drewniany może zostać zastąpiony wybrana formą tynku.

zobacz też