technologie

Mamy świadomość, iż kluczem do właściwie zrealizowanej inwestycji jest jakość użytych materiałów oraz dokładność wykonania, dlatego też do budowy naszych domów stosujemy pochodzące ze Skandynawii najwyższej jakości drewno konstrukcyjne KVH C24.

Technologia szkieletowa w zdecydowany sposób wychodzi naprzeciw potrzebom naszych czasów. Dzięki jej wykorzystaniu w zaledwie w kilka miesięcy powstaje dom, który jest, ekonomiczny w utrzymaniu a na dodatek ciepły, energooszczędny i zdrowy. Dodatkowym jego atutem jest podwyższony standard ogniopalności (na który wpływa zastosowanie najwyższej klasy materiałów budowlanych) oraz bardzo dobre parametry akustyczne, co sprawia, że Inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę domu, który wykazuje doskonałą izolację termiczną oraz optymalną wilgotność powietrza.

Jesteśmy liderem jakości

Materiały

Mamy świadomość, iż kluczem do właściwie zrealizowanej inwestycji jest jakość użytych materiałów oraz dokładność wykonania, dlatego też do budowy naszych domów stosujemy pochodzące ze Skandynawii najwyższej jakości drewno konstrukcyjne KVH C24. Zastosowanie odpowiednich przekrojów w ścianach oraz właściwy rozstaw belek stropowych wpływa na trwałość i solidność budynków, co daje nam gwarancję, iż nasi Klienci będą mogli cieszyć się zrealizowaną przez nas inwestycją przez długie lata.

 

Wentylacja

W celu zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza, każdy z naszych domów wyposażony jest w rekuperację (tj. wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła), która zapewnia całoroczną, w pełni kontrolowaną, niezależną od warunków zewnętrznych wymianę powietrza. Poprzez podgrzanie powietrza nawiewanego do pomieszczeń oraz jego przefiltrowanie następuje odzysk ciepła co w znacznym stopniu wpływa na wymierne oszczędności podczas eksploatacji budynku.

 

Stolarka okienna

Właściwy wybór oraz montaż stolarki okiennej to kolejny niezwykle istotny aspekt, który składa się na definicję domu energooszczędnego. Nasze inwestycje wyposażone są w okna i drzwi tarasowe IGLO Energy Classic firmy Drutex, w pakiecie szybowym 4/18/4/18/4 o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K), montowanym na siedmiokomorowych profilach w klasie A o głębokości zabudowy 82 mm. Takie połączenie zapewnia bardzo niską przenikalność cieplną i wygodę w codziennym użytkowaniu. System dostępny jest w bogatej kolorystyce folii Renolit, na rdzeniu białym, brązowym oraz antracytowym.

 

Materiały izolacyjne

Istotnym elementem, wpływającym na odpowiednią wentylację budynku jest zastosowanie właściwych materiałów izolacyjnych. Zewnętrznym materiałem izolacyjnym stosowanym przez naszą firmę w celu uzyskania optymalnego ocieplenie ścian jest mineralna wełna szklana ROCKTON firmy Rockwool. W przeciwieństwie od styropianu, wełna całą swoją powierzchnią odprowadza wilgoć wytwarzaną w budynku dzięki czemu minimalizuje magazynowanie się wilgoci a tym samym wystąpienie pleśni. Dodatkowym jej atutem jest zapewnienie dodatkowej ochrony przeciwpożarowej oraz zapewnienie komfortowych warunków akustycznych – (pochłanianie dźwięków – najwyższa klasa A).

 

Etap prac projektowych

To czas, w którym ustalamy z naszymi inwestorami wszelkie szczegóły związane z instalacjami, które mają być zamontowane w budynku jak również te związane z kwestami wykończenia domu, tj. wybór pokrycia dachowego, kolorystyki oraz materiału użytego do wykonania elewacji.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Inwestorów RASOHOUSE przygotował katalog gotowych projektów domów, zarówno w tradycyjnej jak i nowoczesnej architekturze. Nie oznacza to jednak, iż nie jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu architektonicznemu. Na podstawie wytycznych lub w oparciu o rysunek poglądowy nasz zespół architektów przygotuje dla Państwa projekt będący odzwierciedleniem indywidualnej koncepcji zarówno domu jedno jak i wielorodzinnego jak również budynków przemysłowo-usługowych.

materiały

Ściana z tynkiem

 • tynk ozdobny
 • klej siatka
 • wełna elewacyjna Rockwool 100mm
 • OSB 12mm
 • konstrukcja drewniana z litego drewna c24 160mm + wełna Rockwool (wełna skalna) 150mm
 • folia paroizolacyjna 0,2mm
 • przerwa instalacyjna 45–50mm (opcjonalnie wełna Rockwool)
 • 2xRG 12,5mm lub OSB 12mm + RG 12,5mm lub inne wykończenie

Ściana z panelem drewnianym

 • tynk ozdobny
 • klej siatka
 • wełna elewacyjna Rockwool 100mm
 • OSB 12mm
 • konstrukcja drewniana z litego drewna c24 160mm + wełna Rockwool (wełna skalna) 150mm
 • folia paroizolacyjna 0,2mm
 • przerwa instalacyjna 45–50mm (opcjonalnie wełna Rockwool)
 • 2xRG 12,5mm lub OSB 12mm + RG 12,5mm lub inne wykończenie

proces budowy

1.
Projekt – gotowy lub realizowany wg indywidualnej koncepcji Inwestora

2.
Prace ziemne (opcjonalnie) – w zależności od rodzaju podłoża wykonanie fundamentów punktowych, ławy lub płyty fundamentowej

3.
Budowa szkieletu – wykonanie konstrukcji budynku tj. ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych, stropu, dachu, podłogi

4.
Montaż stolarki okiennej oraz drzwiowej, montaż orynnowania

5.
Wykonanie izolacji – montaż poszycia ścian zewnętrznych, pokrycie połaci dachu

6.
Montaż instalacji – wodno-kanalizacyjnej, CO, elektrycznej, wentylacji mechanicznej

7.
Montaż izolacji – cieplnej, akustycznej, paroizolacyjnej ścian zewnętrznych oraz stropu

8.
Prace wykończeniowe

9.
Transport (w przypadku domów prefabrykowanych i modułowych)

10.
Montaż modułów – w zależności od ilości modułów czas trwania prac montażowych wynosi od kilku do kilkunastu dni

11.
Gwarancja jakości.

najważniejsze pojęcia

Stan surowy otwarty

Stan surowy otwarty to budynek, który ma wybudowane ściany nośne i kominy, strop nad parterem, schody wewnętrzne(tymczasowe), a także więźbę i pokrycie dachu. Nie ma drzwi, okien, ścianek działowych.

 

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty to budynek, który posiada już kompletną konstrukcję nośną, dach, stropy, okna oraz drzwi zewnętrzne. Pomieszczenia nie są jeszcze w żaden sposób wykończone. Budynek w stanie zamkniętym jest już dobrze zabezpieczony przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych.

 

Stan deweloperski

Mimo liczącej niemal 30 lat historii budownictwa deweloperskiego w Polsce, do dziś nie doczekaliśmy się prawnie usankcjonowanej definicji pojęcia „stan deweloperski”. Żadne polskie przepisy nie regulują, jaki zakres prac budowlanych czy wykończeniowych powinien on obejmować. Można przyjąć jedynie, że jest to umowne pojęcie określające pośredni etap wykończenia nieruchomości pomiędzy stanem surowym zamkniętym a stanem „pod klucz”.

 

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia terenu zajęta przez budynek w stanie wykończonym.

 

Powierzchnia użytkowa

Powierzchnia mierzona po wewnętrznej długości ścian na wszystkich kondygnacjach, z wyjątkiem powierzchni klatek schodowych oraz szybów dźwigowych. Za kondygnację uważa się również garaże podziemne, piwnice, sutereny i poddasza użytkowe.

 

Umowa rezerwacyjna

Jest to umowa pomiędzy zleceniodawcą a zleceniobiorcą. Przedmiotem umowy jest rezerwacja terminu rozpoczęcia prac związanych z budową domu/budynku.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Zapraszamy do kontaktu:

info@rasohouse.com
+48 791 498 737

zobacz też

budownictwo modułowe

zobacz

budownictwo szkieletowe

zobacz